Tavaliselt on igas arenenud kaugküttega riigis keskne organisatsioon, mis esindab ja toetab kohalikke kaugkütteoperaatoreid. Tabelis on kõige aktiivsemad kaugkütteorganisatsioonid.
Tavaliselt kaitsevad need organisatsioonid kaugkütte tootjate ja operaatorite huve ametiasutuste tasandil.
Eesti kaugkütteettevõtteid esindab Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing (EJKÜ), mis asutati 28. septembril 1995 21 ettevõtte poolt. Praegu kuulub ühingusse 41 ettevõtet.
EJKÜ eesmärk on koondada Eesti energeetikavaldkonnas tegutsevate ettevõtete kompetentse ja aktiivset osalust, et esindada ühishuve ning jagada erialast infot ja kogemusi. EJKÜ missioon on töötada energeetikavaldkonnas tegutsevate ettevõtete ühishuvide nimel.
EJKÜ on välja töötanud märgise „Tõhus kaugküte“, mis antakse tunnustuseks tõhusale ja taastuvenergial või koostoodetud soojusel põhinevale kaugküttesüsteemile. Tõhus kaugküte on ametlikult defineeritud Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiivis 2012/27/EL ning definitsiooni kohaselt on tõhus selline kaugkütte- või kaugjahutussüsteem, mis kasutab vähemalt 50% taastuvenergiat, 50% heitsoojust, 75% koostoodetud soojust või 50% sellise energia ja soojuse kombinatsiooni. Eestis on tõhusa kaugkütte märgisega tunnustatud 94 kaugküttevõrku.

Lisaks on olemas ka rahvusvahelisi kaugkütteorganisatsioone, näiteks Euroheat & Power, International Energy Agency District Heating and Cooling (IEA DHC) ja International District Energy Agency (IDEA).
Euroheat & Power
Euroheat & Power on rahvusvaheline kaugkütteorganisatsioonide võrgustik, mis edendab säästvat kütmist ja jahutamist Euroopas ja mujal. Liikmed tegutsevad enam kui kolmekümnes riigis üle maailma ja nende hulka kuuluvad riiklikud kaugkütte ja -jahutuse ühendused, kaugkütte energiasüsteemide haldajad, tööstuste ühendused ja ettevõtted, tootjad, ülikoolid, uurimisinstituudid ja selles sektoris tegutsevad konsultatsioonifirmad.